Marmaris Emlak Sektörü Selimiye Satılık arsa, müstakil ev, emlak

Krizde fiyatlar Selimiye'de düşmedi.
Doğal güzelliğe ve topografik yapısından dolayı pek çok mevkiinden deniz manzaralı Selimiye Köyü'nde arsa fiyatları gerilemiyor. Geçiş dönemi yapılaşma koşullarının kriterlerine uygun villa inşaa edilebilecek durumdaki tarlalar imarlı arsa statüsü kazanınca, Selimiye Köyü kendi talebini yarattı.
Deniz manzaralı ev hayali.
Uygarlıkdan uzak olmayan fakat doğanın içinde, deniz manzaralı bir ev her zaman insanların hayallerini süslemiştir. 2007 yılından beri bu düşleri gerçekleştirme için yasal olanaklar  artık var olduğu için talep oluşmuştur.
500-700 m2 civarında, deniz manzaralı ve sahilden 150-200 metre uzaklıkta, yasal inşaat mümkün olan arsa fiyatı, 90-150.000-TL aralığında alıcı bulmaktadır. Emlak Sektör'ü krizde olmasına rağmen, fiyatlarda gerileme değil aksine yükselen trend çizen seviyelerde artışdan bahsetmek mümküdür.
Selimiye Köyü'nde her arsa ev inşaatına uygun mudur?
Hayır. Sadece kadastro yolunun sağ veya sol tarafından yola sınır arsalar, sit alanı, Kıyı kenar serit kanunu ve çekme mesafeleri  kriterlerine uygun olanları inşaata uygundur. Bu konuda özellikle sık sorulan sorular mevcutdur. Nitekim; yanıtları yazının devamı için tıklayınız.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !